יצירות לפורים 2020 עם הילדים

חג פורים, הוא ככל הנראה החג השמח ביותר בשנה, ואיך אפשר שלא? החג מאופיין בשלל צבעים ותחפושות, הענקת משלוחי מנות ולא מעט תהלוכות ומסיבות ברחובות. לקראת החג, ריכזנו בעבורכם כמה יצירות נהדרות שניתן להכין עם הילדים באווירת פורים. שנתחיל?

כרטיסי ברכה

במהלך חג פורים נהוג להעניק זה לזה משלוחי מנות, ואליהם כדאי לצרף כרטיס ברכה צבעוני ומעוצב בעבודת יד. הכנת כרטיסי ברכה לחג היא פעילות יצירה נהדרת שמשלבת גזירה, הדבקה ופעולות נוספות שמשפרות את המיומנויות המוטוריות.

כדי להכין את הכרטיסים יש להצטייד בבריסטולים צבעוניים או נייר קשיח (למשל דף מבלוק ציור). את הכרטיס נגזור לגודל הרצוי (הגודל הסטנדרטי הוא 15*10 ס"מ), ונתחיל לעצב. ניתן להדביק מדבקות, לצבוע את הרקע ולעטר את הכרטיס במגוון אלמנטים שונים.

אלבום מדליק עם תמונות החג

בעבר, היינו מגיעים לסטודיו לצילומים בבוקר החג על מנת להצטלם מחופשים. כיום זה פחות מקובל, ולו בשל העובדה שניתן להצטלם בטלפונים הניידים. אם נחזור מעט למסורת, נוכל לצלם את הילדים כאשר הם מחופשים, ויחד איתם ליצור אלבום מדליק בו נשלב את כל התמונות מהחג. תחום היצירה בנייר (סקראפ) תפס תאוצה בשנים האחרונות, כך שניתן למצוא ברשת לא מעט הדרכות להכנת אלבומים מדליקים בעבודת יד. רכשו את כל החומרים הנחוצים, כך תוכלו להכין אלבום לחג פורים.

ליצן קטן נחמד

אחד הסממנים של חג פורים הוא הליצן, ולו כי מדובר בדמות משמחת וצבעונית. ניתן להכין מגנט מדליק בצורת ליצן כשניתן להיעזר בחומרי יצירה שונים.

חימר קל – תוכלו לפסל את דמותו של הליצן מחימר קל (חומר ידידותי לילדים, אינו רעיל ואינו מלכלכך), ולאחר מכן להדביק לצדו האחורי מגנט קטן. קחו בחשבון שהחומר מתייבש באוויר, ולכן יש להעניק לו לפחות 24 שעות עד לייבוש מלא.

בריסטולים צבעוניים – ניתן לגזור מבריסטולים את דמותו של הליצן, ולאחר מכן להצמיד לחלקו האחורי של האלמנט מגנט. עיגול פשוט יהיה פניו של הליצן, ואילו צורת משולש תשמש ככובע. לאחר מכן נוכל לצייר עיניים, אף ופה ולקשט כיד הדמיון.

אגב, לא חייבים להכין רק ליצנים, אלא שניתן להכין את דמויותיהם של גיבורי המגילה, אוזני המן ועוד.

ליצן קטן פורים 2020

קופסה למשלוח מנות

להעניק משלוח מנות זה מנהג נפלא, ועוד יותר נפלא אם את הקופסה תכינו עם הילדים בעבודת יד. תוכלו לרכוש בחנויות היצירה קופסת קרטון פשוטה, או לחלופין למחזר קופסה ישנה. באמצעות דבק נוזלי ניתן להדביק פונפונים צבעוניים, להוסיף מדבקות ואלמנטים שונים – וליצור מארז ייחודי ומעוצב למשלוח המנות.

 

חג פורים הוא אחד החגים המשמחים והצבעוניים ביותר בשנה. כדאי ליצור יחד עם הילדים שלל יצירות באווירת החג, לא רק לשם הנאה, אלא גם כדי לשפר את היכולות המוטוריות ואת החשיבה היצירתית. חג שמח!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support