גם לכם יש סיכוי: כל מה שכדאי לדעת על הגרלת הגרין קארד!

מדי שנה עורכת ממשלת ארה"ב הגרלה אשר במסגרתה יכולים כ-55,000 אזרחים זרים לקבל גרין קארד. למעשה, מדובר בהשראת כניסה אשר מאפשרת לכם לא רק לחיות אלא גם לעבוד וללמוד באופן חוקי בארצות הברית, כאשר המטרה של הויזה היא לסייע לגוון את האוכלוסייה וכן לעודד הגירה אשר מתבצעת באופן חוקי. אזרחים ישראלים אשר אינם כלולים במסגרת של תוכנית הפטור מויזה זכאים להשתתף בהגרלה הזו, לא רק לבד אלא גם ביחד עם כל בני המשפחה. מה חשוב לדעת אודות ההגרלה וכיצד תוכלו להגיש בקשה? להלן הפרטים.

הגרלת גרין קארד – כל מה שצריך לדעת

אזרחים ישראליים אשר מעוניינים להיכנס באופן חוקי לארה"ב נדרשים להנפיק ויזה אשר מאפשרת כניסה ל ארה"ב לזמן מוגבל, בין אם מדובר בטיול ארוך, עבודה או לימודים. הגרלת גרין קארד לארצות הברית מהווה הזדמנות יוצאת דופן כמו גם חסרת תקדים בעבור אזרחי ישראל לקחת חלק בהגרלה שנתית אשר במסגרתה כ-55,000 אזרחים זרים מקבלים מממשלת ארה"ב את הגרין קארד, שדרכו ניתן לא רק לעבוד באופן חוקי, אלא גם ללמוד כמו גם להתפתח ברמת האישית. אם אתם נוטים לבקר בתדירות גבוהה בארה"ב או שוקלים מעבר לצרכי רילוקיישן, אין ספק כי מדובר בהזדמנות נהדרת בעבורכם לקחת חלק בהגרלה שנתית המתבצעת באמצעות מחשב.

את ההגרלה הזאת עורכת ממשלת ארה"ב ב במסגרת של חוק אשר אושר בקונגרס לפני מספר שנים. במסגרת ההגרלה מקבלים אזרחים זרים מעמד של תושב קבע ובהתאם לכך רשאים להגר למדינה. החוק אושר לראשונה בסוף שנות ה-80, מתוך מטרה לאפשר לכל אזרחי העולם לקבל הזדמנות ל אשרת שהייה קבועה. בעבר ההגרלה הזאת התבצעה באמצעות הגשה של מכתבים בדואר אולם מאז שנת 2005 בעקבות המהפכה הדיגיטלית ניתן כעת לבצע את התהליך באופן אינטרנטי. ההגרלה נערכת בכל שנה וזוכה להתעניינות הולכת וגוברת, ועל כן מדובר בהזדמנות נהדרת בעבור אזרחים ישראלים לנצל את ההזדמנות ולנסות להגשים חלום, כחלק מהשתתפות בהגרלה בעלת משמעויות נרחבות לעתיד.

 

 

מה חשוב לדעת אודות ההגרלה?

העלות של השתתפות בהגרלה עומדת על כ-200 שקלים בלבד, כאשר במידה ואתם נשואים אפשר להגיש טופס השתתפות משותף אשר חוסך לכם לא מעט כסף. מדידה ואכן זכיתם בהגרלה, השלב הראשון ולאשר את דבר קבלת הזכייה דרך האתר הרשמי של ההגרלה, ולאחר מכן להתחיל בהליך קונסולרי המתבצע באמצעות מילוי של טופס 260-D. לאחר מכן נדרש לבצע הליכים אשר כוללים בין היתר ריאיון אשר נערך בשגרירות ארה"ב בירושלים, כאשר כאן תידרשו  לשלם סכום העומד על כ-330 דולר. שימו לב כי בכל שלב הזכאות שלכם עלולה להתבטל וזאת בהתאם לקביעה של הרשויות האמריקאיות, ועל כן ליווי מקצועי מצד חברה אשר מתמחה בתחום הוא קריטי, הן בשל העובדה כי השגרירות רשאית לפסול מועמדות בטוענות שונות וכן בעקבות מילוי לא נכון של השאלון, כאשר כל טעות ולו הקטנה ביותר עשויה להוביל לביטול הבקשה.

לסיכום

הגרלת גרין קארד מהווה הזדמנות נהדרת בעבור כל ישראלי להגשים את החלום ולקבל אשרת קבע בארה"ב. מדובר בהדרה שבה לוקחים חלק מיליוני בני אדם בכל רחבי העולם, אולם במידה ושפר אליכם הצרכנים והצלחתם לקבל אישור, מוטב לקבל סיוע מצד חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום ואשר תסייע לכם להתכונן לקראת מועד הראיון אשר כולל בן היתר גם ראיון אישי אבל גם דרישה להגאים מסמכים אשר כוללים השכלה מסמכים רפואיים ועוד.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support