אחסון אתרים: השוואת מחירים

מחירי אחסון אתרים אינם גבוהים במיוחד כיום, אבל לאורך זמן, מדובר בהוצאה מצטברת. עבור עסקים ולא רק עסקים קטנים, גם הוצאות מסוג זה הן משמעותיות וכדאי לצמצמן ככל הניתן. אלה כמה שיקולי מפתח, להשוואת מחירים בין ספקים שונים:

להתמקד באיכות

ראשית, כדאי למפות החוצה מהתמונה, את החברות שנראות לכם פחות איכותיות. דווקא מאחר שהמחירים סבירים אצל כולם, הדבר מקל לעשות זאת. בחירה רק מתוך חברות אחסון האתרים המומלצות ביותר בישראל, היא הבחירה הטבעית. זאת, במיוחד לכל עסק שרוצה "ללכת על בטוח".

לוותר על חבילות חינמיות

עוד סינון ראשוני מומלץ, הוא לוותר מראש על חבילות אחסון אתרים אשר מוצעות בחינם. הסיבה לכך, היא שהן לרוב לא מציעות מספיק אפשרויות וגרוע מכך, עשויות לכלול פרסומות (דבר שלא תורם לקידום תדמית מקצועית).

מבצע!

כמובן, גם בתחום אחסון האתרים רואים מדי פעם ספקים שיוצאים במבצעים שונים. כדאי לקחת זאת בחשבון. מצד שני, כאשר מדובר באחסון לטווח ארוך, האטרקטיביות של מבצע הצטרפות עשויה להיות קטנה יותר. בנוסף, אם מדובר בספק שהמחירים אצלו תמיד נמוכים באופן משמעותי מאצל המתחרים, זו היא נורה אדומה, שכדאי לקחת בחשבון. הנמכת מחירים תמיד באה על חשבון משהו ואם לא ברור על חשבון מה בדיוק, עלולים לגלות זאת בהמשך, באופן לא משמח.

השוואת חבילות

ספקי אחסון האתרים השונים, נוהגים להציע מספר חבילות אחסון סטנדרטיות. החבילות מספקות נקודת מוצא טובה להשוואה ביניהן. כאשר מתעמקים בחבילות לאור הצרכים המיוחדים שלכם עבור אירוח האתר, מתקבל סינון טבעי נוסף של האפשרויות. מעבר להתאמה לדרישות, יש לקחת בחשבון בשלב זה גם את מה שכל חבילה מציעה מעבר להן. זאת, תוך התחשבות בשינויים שעשויים להכניס בהמשך באתר ובעקבות זאת, שינויים בדרישות האירוח עבורו.

אחסון אתרים

השוואת השלכות שינויים

אם הדרישות מאירוח האתר ישתנו משמעותית, ייתכן שיהיה צורך לחרוג זמנית מעמידה בתנאי החבילה שנרכשה. חשוב לבדוק ולהבין מראש, מה תהיינה ההשלכות הכספיות של כל חריגה כזו. כמו כן, כדאי להעריך מה האפשרויות, במקרה של חריגה קבועה מהדרישות, שאז יידרש אולי מעבר לחבילה אחרת.

להבין את המשתנים

המשתנים העיקריים שמשפיעים על מחיר האחסון, הם לרוב שטח האחסון שכלול בחבילה ונפח תעבורת הנתונים. בנוסף, ישנם גורמי משנה דוגמת הזמינות אליה מתחייב הספק ומספר הדומיינים או השירותים הנוספים שהוא מציע, מערכת ההפעלה בה מדובר (יוניקס או חלונות) ולוח הבקרה.

השוואת תוספות

לעתים, ספקי אחסון אתרים מציעים שירותים נוספים, בתחומים כתמיכה, שירות, השכרת דומיינים, גיבוי, שחזור ועוד. מאחר שעסקים עובדים מול ספקים מרובים, ישנה חשיבות מסוימת ל"איחוד ספקים". כך שאם ניתן ומתאים, עדיף לצמצם את מספר הספקים בצורה כזו.

לסיכום

השוואת מחירים בתשומת לב, לפי נקודות אלה ואחרות, תבטיח קבלת מחיר אופטימאלי, מבלי להתפשר על האיכות.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support