עמותת משאלות מעוררת השראה: הכול על העמותה שמעניקה תקווה לילדים חולים

עמותת משאלות נוסדה בשנת 2015 ושמה לה למטרה להגשים חלומות ולהעניק תקווה לילדים המתמודדים עם מחלות קשות וצרכים מיוחדים. הפעילות של העמותה חשובה במיוחד כי היא מספקת תמיכה רגשית וכלכלית לילדים ומשפחותיהם, מחזירה להם את התקווה ועוזרת להם לעבור את התקופות הקשות והמאתגרות שהם נאלצים לחוות. הצטרפו אלינו וגלו עמותה מיוחדת במינה.

הגשמת חלומות

מצב שבו ילדים מאובחנים עם מחלה קשה הוא מאתגר וממלא אותם ואת משפחותיהם בבלבול, חוסר ודאות ולחץ, ועמותת משאלות מסייעת להם להתמודד עם הסיטואציה הקשה הזאת. משאלות מספקת תמיכה וסיוע נפשיים גם לילדים וגם למשפחותיהם, כך שיוכלו לצלוח את התקופה המדאיגה הזאת עם כמה שפחות בעיות נוספות. בנוסף, המהות של העמותה היא להגשים חלומות לילדים החולים, ולכן היא מפגישה אותם עם הדמויות שהם מעריצים, מסיעה אותם ליעדים מיוחדים ומארגנת להם אירועים חגיגיים. ככה הילדים מצליחים לשכוח מהמחלה לזמן מסוים ופשוט ליהנות כמו כל ילד אחר.

תמיכה כלכלית

השפעתה של עמותת משאלות לא נגמרת רק בהגשמת המשאלות והחלומות של הילדים. העמותה מודעת לכך שהקשיים של ילדים עם מחלות קשות או צרכים מיוחדים כוללים היבטים שונים – פיזיים, רגשיים וכלכליים – ולכן דואגת לסייע גם בהיבטים אלה. משאלות מספקת סיוע כלכלי למשפחות הזקוקות לו בגלל נטל ההוצאות הרפואיות הגדולות, וכך מקלה על המצוקה הכלכלית שלהן. בדרך זו משאלות מורידה מההורים דאגה גדולה ומאפשרת להם להתמודד קצת יותר בקלות.

 

טיפוח חוסן נפשי

התמודדות עם צרכים מיוחדים או מחלה קשה יכולה להיות חוויה שמבדדת את הילדים ומעציבה אותם, ועמותת משאלות מכירה בחשיבותה של תמיכה רגשית בנסיבות כאלה. באמצעות תוכניות ויוזמות שונות, העמותה יוצרת מרחבים בטוחים לילדים לחלוק את רגשותיהם, ליצור קשר עם בני גילם המתמודדים עם אתגרים דומים ולקבל ייעוץ במידת הצורך. כך הם גם מטפחים חוסן רגשי וגם מצטיידים בכלים הנכונים להתמודדות עם התקופה הקשה.

יצירת קהילה

פעילות חשובה ויוצאת דופן בעבודתה של משאלות היא יכולתה ליצור קהילה של תקווה ואמפתיה. משפחות של ילדים עם מחלות קשות או צרכים מיוחדים מוצאות לעתים קרובות נחמה בחיבור עם אחרים החולקים חוויות דומות. משאלות מאפשרת את הקשרים הללו באמצעות קבוצות תמיכה, אירועים ופלטפורמות שונות, ומאפשרת למשפחות לשתף את סיפוריהן, לחלוק חוויות או קשיים ולהתנחם בידיעה שהן לא לבד במסע. תחושת שייכות זו מספקת למשפחות רשת תמיכה ועוזרת להן לפתח כוחות להמשך ההתמודדות.

העבודה הקשה משתלמת

מאמציה של עמותת משאלות באים לידי ביטוי בשינויים שהיא מחוללת בחיי הילדים ומשפחותיהם, ורבים מהם מעידים על השמחה, האופטימיות והתקווה שהעמותה מכניסה לחייהם. החל משיפור החוסן הנפשי ועד לחיזוק הקשרים המשפחתיים, פעילויותיה המגוונות של העמותה מובילות לתוצאות חיוביות בתחומים שונים, שעוזרות לשפר את רמת החיים של הילדים ושל משפחותיהם ולהשכיח מהם חלק מהדאגות. בנוסף, התמיכה הכלכלית שמעניקה עמותת משאלות מקלה על המשפחות ומאפשרת להן להתמקד ברווחת ילדיהן במקום להתעסק בלי סוף בעניינים כספיים הקשורים לטיפולים הרפואיים של ילדיהן. הקלה כלכלית זו עוזרת להגביר את האושר של הילדים ושל משפחותיהם.

לסיכום

עמותת משאלות היא דוגמה מצוינת לארגון ללא מטרת רווח שמטרתו לחולל שינוי אמיתי ולהפוך את העולם למקום טוב יותר. היא עוזרת לילדים ולהוריהם להתמודד עם הקשיים הכרוכים בקבלת הבשורה על צרכים מיוחדים או מחלה קשה, מורידה מהם את חוסר הוודאות והבלבול ודואגת לשמור על שמחת החיים שלהם, הנדרשת להתמודדות עם המצב המורכב. פעילויותיה של משאלות כוללות חיזוקים כלכליים ומנטליים שונים, והן תורמות רבות לילדים ולמשפחותיהם, וכך למעשה גם לעולם כולו.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support