לימודים בחו"ל: איך אפשר לחסוך בהוצאות?

אין זה משנה אם מדובר בסטודנט לרפואה או בסטודנט לכימיה, כל סטודנט לומד די מהר שמדובר בתקופה מיוחדת וקשה בו זמנית, ולו מבחינה כלכלית, כי מי שאין לו תמיכה מלאה מההורים, עשוי למצוא שלצד שעות רבות בלימודים, גם עליו להעביר שעות רבות בעבודה, כי גם סטודנט צריך חשמל, אוכל, מקום מגורים וכדומה. מכאן שאם אתם עומדים להיות סטודנטים בחו"ל, יש לנו כמה טיפים יעילים בכול הנוגע לחיסכון. מוכנים לשיעור הראשון?

בוחנים לימודים בחינם

אם היו אומרים לכם שדווקא בחו"ל אתם עשויים להיות זכאים ללימודים בחינם זה היה מעניין אותכם? ובכן אין ספק שכל סטודנט היה שמח ללמוד ללא עלות, או לכל הפחות לצד הנחה משמעותית, ועל כן רצוי לעשות מעט שיעורי בית ולבחון האם אתם זכאים להוציא דרכון פורטוגלי. מדוע שאלה זו רלוונטית? כיוון שדרכון פורטוגלי מעניק מגוון הטבות בכל אחת מהמדינות ששייכות לאיחוד האירופאי, כאשר בין היתר אחת ההטבות היא לימודים בחינם. כמו כן, אם אכן מגיע לכם דרכון פורטוגלי, טוב לדעת שגם תיהנו מהיכולת לעבוד ולבצע שלל עסקאות בכל אחת מהמדינות ששייכות לאיחוד, כך שפתאום נפתחות הרבה יותר אופציות תעסוקה. נשמע מעניין וכמו משהו ששווה בדיקה? תוכלו לברר על זה כאן!

אין כמו שותפים

שותפים לדירה מהווים דרך נהדרת לחסוך במגוון הוצאות, ועל כן ממש כפי שבארץ רוב הסטודנטים גרים עם שותפים, כך גם בחו"ל מומלץ להתמקד באופציה שכזו. עם זאת, מראש רצוי לוודא שהשותף אינו נהנתן, ואם הוא כן נהנתן, אז לפחות תוודאו שהוא אדיב ושיש לו הורים עשירים.

לימודים בחו"ל

מלגות

הרבה טועים לחשוב שאם הם לומדים בחו"ל, הם לא יימצאו כראויים לקבל מלגה, ופה נציין שאת ההנחה הזו מוטב לשחרר, פשוט כי היא כלל לא נכונה. אי לכך עוד לפני תחילת הלימודים (ואף מוטב מוקדם ככול הניתן) תבררו אלו מלגות קיימות ביעד שאליו מכוונים, אך אין לבדוק רק מלגות מטעם מוסד הלימודים, אלא גם מלגות חיצוניות, כאשר אחת הדרכים לברר זאת היא לשאול (ולו באופן מקוון) סטודנטים מנוסים.

אוכלים בבית

אם אתם כבר לומדים השכלה גבוהה, מוטב שתכניסו עוד קורס אחד למשוואה: קורס בישול ביתי. במה מדובר? בחשיבות הבישול הביתי, משמע מוטב שתתחילו להכין אוכל בבית ותמעיטו ברכישת מזון מוכן. מה עוד? ביחרו את החברים שלכם בקפידה, משמע התרחקו מחבורות של סטודנטים שמרבים להוציא כסף במסיבות, בברים, בחנויות וכדומה, פשוט כי הפיתוי יהיה גדול מדי, שלא לומר יקר מדי.

מכירים את היעדים הזולים בעיר

לבסוף נציין שאם מגיעים למקום חדש אל תוותרו על טיול, כי אם כבר לומדים בחו"ל אז לפחות תכירו אזורים חדשים. כמו כן, נצלו את הסיבוב בעיר בכדי לאתר מגוון יעדים זולים, אם עבור רכישת בגדים יד 2, אם עבור רכישת מוצרי מזון, אם עבור רכישת מוצרים לבית וכדומה. מה עוד? אל תשכחו ליהנות!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support