זימון תור לרופא פרטי: האם זה משתלם?

מערכת הבריאות בישראל נמצאת במצוקה מזה שנים רבות. המצוקה של כוח האדם לצד ביקוש הולך וגובר לקבלת שירותי בריאות הובילו להתארכות של תורים ולעיתים להמתנה שעולה בחיי אדם. אולם, האופציה של רופא פרטי מהווה הזדמנות להתגבר על חסמים – כפי שנסביר כעת.

רפואה פרטית: שפע של יתרונות בעבור הציבור

בשנים האחרונות נרשם זינוק של עשרות אחוזים במספר הפניות לרופאה הפרטית, וזאת כפועל יוצא מחוסר היכולת של מערכת הבריאות הציבורית לספק את המענה הנדרש – במגוון תחומים. למעשה, אם עד לפני מספר שנים המתנה לרופא נמשכה מספר ימים ספורים, כיום התור התארך עד לכדי חודשים ארוכים ולעיתים מעבר לחצי שנה.  מעבר לכך, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי בקופות החולים נדרשים הרופאים לטפל קודם כל במקרים הדחופים ולעיתים ההמתנה הארוכה עלולה לפגום באופן משמעותי באיכות הטיפול, ועדות לכך ניתן למצוא במספר התלונות הרב של הציבור כנגד קופות החולים כמו גם בתי החולים. יתרה מכך, מאחר וקופות החולים מקצות את זמן השהות אצל הרופא למספר דקות ספורות, רבים לא מצליחים לשקף בצורה מלאה את מצבם הרפואי או חשים כי לא קיבלו את הטיפול שהגיע להם, ועל כן האופציה של רפואה פרטית קיימת ושרירה ואף נחשבת למשתלמת במיוחד,  בשל רמת שירות גבוהה וכן אפשרות ליצור קשר עם רופאים מומחים ממגוון תחומים, לטובת קבלת אבחון או טיפול המתבצע תוך בחירה אישית שלכם כמטופלים, בניגוד לרפואה הציבורית שלא מאפשרת לבחור את הרופא אשר יטפל בכם או בבני המשפחה.

זימון תור לרופא פרטי: האם זה משתלם?

זימון תור לרופא פרטי: קל וזמין יותר מאי פעם

כאשר מדובר בהפניה דחופה, אין ספק כי היכולת לבצע הזמנה של תור לרופא פרטי מהווה הזדמנות מעולה לנצל את הרפואה הפרטית לטובת אבחון וטיפול, ובהתאם לכך קבלת שירותי רפואה איכותיים וממוקדים. כיום ניתן לבצע את ההזמנה של התור דרך האינטרנט, ובכך לקצר את זמן ההמתנה בחצי. באתר דוקתורים אפשר לבצע זימון תור לרופא פרטי וגם דרך הקופה, ובכך לקבל החלטה האם לפנות לרופא פרטי או לרופא שעובד עם הקופה. בנוסף, בעת כניסה לאתר ניתן לפלטר את רשימת הרופאים, מתוך מטרה לקבל החלטה האם לפנות לרופא שעובד במסגרת הקופה או לפנות לרופא פרטי. מיד לאחר מכן ניתן לתאם את התור אונליין, ובמידה ובחרתם ברופא פרטי זמן ההמתנה הוא קצר באופן משמעותי – לעיתים אפילו מהיום למחר או באותו שבוע.

למי השירות מתאים?

שירות רפואה פרטי מתאים בעבור מטופלים הנדרשים לקבל חוות דעת שנייה בעקבות אבחון רפואי כמו גם מטופלים הזקוקים לקבלת טיפול רפואי, בייחוד אם מדובר בניתוחים. במידה ותבחרו ברופא פרטי תוכלו לבחור בעצמכם מי יהיה הרופא המנתח כמו גם לקצר את זמן ההמתנה לביצוע ההליך. בנוסף, שירותים אלו משתלמים בעבור ילדים הזקוקים לקבלת אבחון רפואי כמו גם מבוגרים וילדים שמחזיקים בביטוח פרטי. במסגרת הביטוח הפרטי ניתן לקבל החזר בחלק מהמקרים בגין קבלת טיפול דרך שירותי רפואה פרטיים, ועל כן מדובר בשירות שמתאים לכלל האוכלוסייה במדינת ישראל.

מה צריך לקחת בחשבון במידה ופונים לרופא פרטי?

שימו לב כי פנייה לרופא פרטי דורשת מכם לא פעם הוצאה כספית משמעותית, וזאת במידה ואינכם מחזיקים בביטוח בריאות פרטי. בעבור רכישה של ביטוח בריאות פרטי אתם תידרשו להוסיף תשלום חודשי קבוע, ועל כן רצוי לבצע השוואת מחירים בין חברות הביטוח כמו גם לבחון האם ניתן לקבל החזר, בעקבות הפנייה לרפואה הפרטית.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support