למה כל כך חשוב להתייעץ עם יועץ עסקי?

ייעוץ עסקי, הוא סוג שירות עזר וותיק ומכובד למנהלים. למרות זאת, לא מעטים חוסכים בהוצאה עליו, מסיבות שונות. אלה כמה סיבות מרכזיות, לכך שחשוב מאוד לשקול הסתייעות בשירות מסוג זה ולא למהר ולוותר עליו:

ידע

אחד הדברים הבסיסיים שיועץ עסקי איכותי מביא איתו, הוא ידע איכותי. זאת, כולל ידע עדכני בחדשות ובחידושים, שרלוונטיים לתחום המדובר (חשוב כמובן לבחור ביועץ, שמבין בתחום בו אתה עוסק). ייתכן למשל, שתגלה כבר בפגישה עם יועץ עסקי, שהוא מכיר פתרון מהיר ופשוט לעניין שמציק לך. כמובן, אף אחד לא יודע הכל, אבל מאידך, עסקים מוטרדים פחות או יותר מאותן נקודות מפתח.

ניסיון

ידע יבש בפני עצמו, אינו מספיק. גם אם לומדים במקום איכותי מאוד, לניסיון ביישום הדברים בשטח יש משקל גדול מאוד. יועץ עסקי, מעצם טבעו של המקצוע, התנסה בהרבה יותר מצבים עסקיים, מאשר בעל העסק הממוצע. כך שגם בעל עסק שהוא איש עסקים מעולה, יכול לרוב ללמוד מיועץ מנוסה דבר או שניים.

חוסך זמן וכסף

לעתים, בעל עסק סבור ובצדק, שכדאי היה לו לרכוש ידע וניסיון בתחום מסויים. זאת, או בעצמו או בעזרת העסקת עובד חדש, שמומחה בתחום המדובר. הדבר לא תמיד פשוט, במיוחד בעסקים קטנים. לבעלי עסקים אין עודף זמן פנוי וכך גם מבחינת תקציב להוספת עובדים או מעקב אחר ההוצאות, במיוחד בעסק קטן. שיחה עם יועץ שמנוסה בתחומים שבהם מדובר, עשויה לספק לפחות חלק מהידע הדרוש, לשפר את האופן בו מתקדמים לבד לכיוון זה או לספק רעיונות אחרים לגמרי.

המבוי הסתום

מבוי סתום בעסקים, הוא לא תמיד באמת מבוי סתום. לעתים, כל מה שנדרש הוא רעיון טוב אחד, אשר יראה את הדרך החוצה. ליועץ עסקי, אמורים להיות לא מעט רעיונות כאלה. מצבי "מבוי סתום" אלה, הם לעתים לא רק בהיבט של היכולת להוסיף ולצמוח, אלא בהיבטים של רווחיות בסיסית ושרידות. אם זה המצב, איזו ברירה יש? עוד הלוואות? להמשיך במרוץ אינסופי של "כיבוי שריפות"? כאן בהחלט דרוש ייעוץ.

יועץ עסקי

חוות דעת אובייקטיבית

יועץ עסקי איננו חלק מהחברה שהוא מייעץ לה. כתוצאה מכך, הוא יכול להסתכל על הדברים בצורה אובייקטיבית, שלא תלויה בפוליטיקה פנים ארגונית. הוא יכול למשל להרשות לעצמו לומר דברים לא פופולאריים ולהציע שינויים לא קלים.

יציאה בטוחה לכיוון חדש

הרחבת הפעילות לכיוונים חדשים, יזמות וחדשנות, הם כיום עניין מרכזי בתחרות בין עסקים. אפילו עסקים קטנים, מקימים אתרים, מקדמים אותם, משווקים ברישות חברתי וכן הלאה. מצד שני, יוזמות לפריצת דרך עסקית מציבות לא רק סיכוי, אלא גם סיכון. בכדי למצוא את הרעיונות החדשים הטובים, לצמצם את הסיכונים ביישומם ולשפר את סיכויי ההצלחה, כדאי מאוד להיעזר ביועצים.

לסיכום

רוב העסקים, כמו גם עולם העסקים בכלל, עוברים שינויים רבים ומתמידים. במקום להתמודד עם כל זה לבד, כדאי להיעזר ביועץ איכותי.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support