נותנים תקווה לעתיד: איל, רפי ומשה אדרעי מעניקים מלגות לילדים ונוער חסרי יכולת כלכלית

 

כמו בכל מדינה מערבית מצליחה, כזו שהאזרחים בה מתערים היטב בחברה, משתלבים בשוק העבודה ומצליחים להיות אזרחים טובים ומועילים, גם כאן אצלנו בישראל אפשר לראות מצידו השני של המתרס את אלו שלא מצליחים להגיע להישגים, שנשארים במעגל העוני, שלא רוכשים השכלה ושחשופים לקשיים גדולים ומצוקה בעקבות כך. כל זה קורה לא בגלל שהם לא מוכשרים או שאינם חרוצים, אלא רק בגלל שנולדו לרקע הלא נכון. כאשר התודעה הזו מתקבעת מגיל צעיר, קשה מאד לפרוץ ולהצליח בהמשך הדרך ועל כן גישות סוציאליות רבות מאמינות כי השינוי חייב להגיע מגיל צעיר, כבר משלב הילדות והנעורים בו זקוקים כולם לנקודת פתיחה דומה ותנאים התחלתיים שווים. אז מי אחראי בעצם לתקן את העוולה הזו? ובכן, אם תשאלו את האחים לבית משפחת אדרעי, כנראה תשמעו שהשינוי הוא בידיים של כולנו וזה למעשה מה שהוביל אותם להקמת עמותת אחינועם. בואו נשמע את הסיפור המרגש ומעורר ההשראה של האחים והקמת העמותה.

הילדות בצל הקשיים – משפחת אדרעי

הסיפור של רפי אדרעי מעמותת אחינועם מתחיל בילדותו – הוא ממש לא ילד שגדל עם כפית של זהב בפה. משה אדרעי, רפי אדרעי ואיל אדרעי והוריהם חוו את כל הקשיים של משפחות כל יום בישראל וההורים יתקשו לא אחת לשים אוכל על השולחן. למרבה מזלם מדובר היה במשפחה ערכית בעלת חוסן ואיתנות מנטלית מרשימה. האחים הבינו מגיל צעיר את המשמעות של הדבר ויצאו מהבית כדי לעבוד ולתמוך כלכלית במשפחה מרובת האתגרים. מתוך כך למדו השלושה ערכים חשובים, המשיכו לשירות משמעותי ביחידות שונות בצה”ל והפכו ברבות הימים לאנשי עסקים מצליחים ומוכרים ששמם הולך לפניהם. עם ההצלחה הגדולה, השלושה לא שכחו מאיפה באו וראו איך רבים מחבריהם נופלים לחיים של אלימות, סמים ופשע, והחליטו שזה הזמן שלהם לעשות מעשה ולתת בחזרה לאלו שנמצאים באותה הנקודה בה היו בדיוק שנים אחדות קודם לכך. מתוך כך החליטו השלושה על הקמת עמותת אחינועם בשנת 2018, שמטרתה לסייע לבני נוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית של ישראל בכל רחבי הארץ. בואו נכיר את פועלה המבורך.

נותנים תקווה לעתיד: איל, רפי ומשה אדרעי מעניקים מלגות לילדים ונוער חסרי יכולת כלכלית

על התוכניות של עמותת אחינועם

מה שמעניין לגבי התנהלות העמותה זה שהיא מתנהלת בצורה מסודרת וחכמה על ידי רפי אדרעי ואחיו והם מביאים מהכישורים העסקיים והניהוליים שלהם לכל התמהיל. מתוך כך מפעילה מיום הקמתה העמותה תוכניות שונות באופן שוטף:

תכנית הליווי הכוללת של העמותה

במהלך התוכנית הזו פועלים לאיתור של בני ובנות נוער בסיכון שנפלו בין הכיסאות של מערכת הרווחה הישראלית. לכל אחד ואחת מהם נבנית תכנית אישית ומקיפה לאחר מיפוי האתגרים והצרכים של כל אחד ואחת. הם זוכים לליווי המקיף הכולל סיוע בלימודים, טיפול סוציאלי, היכרות עם תחומי עניין וחידוד של ערכי מצוינות.

תכנית המלגות של העמותה

מעבר לכך מקפידה העמותה להעניק מדי שנה מלגות בסך מאות אלפי שקלים לבני ובנות נוער ברחבי הארץ. הכספים מסייעים לקידום של בני נוער ומשפחותיהם במגוון תחומים.

תכנית השירות הצבאי לבני ובנות העדה האתיופית

פרויקט מעניין שמטרתו לדחוף את בני ובנות הנוער מהעדה האתיופית מגיל 16 במעלה ולעודד אותם לשירות משמעותי בצה”ל. הדגש במהלך התוכנית הוא על פיתוח חוסן מנטלי והקניית כישורי מנהיגות מגיל צעיר.

לסיכום – נראה כי מדובר בלי שום ספק בפעילות חברתית מבורכת. האחים אדרעי ועמותת אחינועם עושים תיקון של ממש ונותנים תקווה לעתיד לאלפי בני נוער בישראל מדי שנה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support