שמאות רכוש: האם כדאי ללמוד את המקצוע הזה?

חושבים ללמוד שמאות רכוש ועדיין מתלבטים אם לעשות את זה? המאמר הזה מיועד עבורכם. מה זה שמאות רכוש, מה עושה שמאי רכוש ולמה כדאי לכם ללמוד את התחום בפסגות? כל התשובות.

לפני הכול – שמאות רכוש לומדים בפסגות

אם אתם רוצים ללמוד מקצוע רווחי ומתגמל תוך ארבעה חודשים בלבד, אנחנו ממליצים לכם לבחור בקורס של מכללת פסגות. למי הקורס הזה מתאים? לכל מי שרוצה להתמחות בתחום שמאות רכוש וחקלאות, גם אלה המבקשים לעשות הסבה מקצועית לתחום. בנוסף, הקורס מתאים בעבור מי מכם שרוצים לקבל כלים פרקטיים לעתיד, לייצר הכנסה נוספת וכמובן לעבוד בשעות גמישות.

מאחורי מכללת פסגות עומדים כ-30 אלף בוגרים שכבר עוסקים בתחומים שלמדו במכללה וכן צוות מרצים מהטובים והאיכותיים שיש כיום בשוק. למכללת פסגות יש שישה סניפים בפריסה ארצית, כך שאתם יכולים לבחור את המקום שבו תלמדו על פי הנוחות שלכם. במכללת פסגות תזכו לליווי אישי ונעים ולתוכניות הכשרה פרקטיות, על זה נסביר עוד בהמשך.

מה זה שמאות?

שמאי הוא למעשה אדם שהתפקיד שלו הוא להעריך שווי נזק, כאשר המקצוע הזה נחלק למספר התמחויות. שמאי מקרקעין הוא אדם שמתמחה בהערכת שווי של נכסים, שמאי רכב הוא אדם שעוסק בהערכת שווי של נזקים לרכבים כתוצאה מתאונות וגורמים נוספים ושמאי ביטוח הוא אדם שעוסק בהערכת שווי נזק לרכוש לטובת צרכי ביטוח.

מה זה שמאות רכוש?

שמו של התחום מגיע מהמילה שומה, הערכת שווי כספי. בתוך כך, שמאות רכוש הוא תחום שעוסק בהערכת שווי של רכוש, מוניטין או זכויות שנגרם להם נזק כל שהוא. מדובר בתחום שחולש על מגוון סוגים של ענפים, בין השאר שמאי רכוש אלמנטרי, שמאי אמנות, שמאי חקלאות, שמאות ימית או אווירית, סוקר סיכונים ומעריך תכולה לצרכי ביטוח.

מה התפקיד של שמאי הרכוש?

תפקידו של שמאי הרכוש הוא למעשה להעריך את הנזקים שנגרמו לרכוש שלכם כתוצאה ממגוון רחב של גורמים. בין השאר אנחנו מדברים על נזקים שנגרמים כתוצאה משריפות, רטיבות, אסונות טבע כמו רעידות אדמה, נזקים כתוצאה מפעילות טרור ועוד. השמאי מגיע לשטח ולמעשה מעריך את שווי הנזק שנגרם לרכוש על מנת שאתם, בתור הנפגעים, תוכלו לקבל את הפיצוי שלכם.

במקרים נוספים תפקידו של שמאי הרכוש הוא להעריך את תכולת הבית שלכם לצורכי ביטוח, לכתוב חוות דעת מקצועיות לצורך יישוב מחלוקות בבית משפט ולהכריע למעשה בכל מה שקשור להערכת נזק לרכוש.

מה לומדים בקורס שמאות רכוש?

הקורס של מכללת פסגות הוא קורס ענייני, מה שאומר שהמכללה הזו לא מתכוונת לבזבז לכם את הזמן בלימודים לא רלוונטיים. הקורס כולל 14 מפגשים ובין השאר תלמדו מבוא לשמאות רכוש, מבוא לביטוח אלמנטרי, מבוא לביטוח דירה, שיטות עבודה מול חברות ביטוח, שמאות רכוש בחקלאות ואפילו תזכו לביקור של מרצה אורח בתחום.

למה כדאי ללמוד שמאות רכוש?

מדובר בתחום שבו תוכלו לעסוק כעסק מרכזי או צדדי, לפני הנוחות שלכם והמצב שלכם בחיים. כמו כן, מדובר בעבודה רווחית ומבוקשת כאשר פוטנציאל הרווח שבה הוא גבוה מאד. מדובר בתחום שבו אפשרויות התעסוקה הן רבות מאד. בין השאר תוכלו לעבוד בחברות ביטוח במחלקת תביעות רכוש, במשרדים של שמאים, בחברות בדק בית, במשרדי ממשלה וארגונים גדולים.

לסיכום

אם אתם רוצים ללמוד תחום פרקטי שיאפשר לכם להשתלב במגוון רחב של ארגונים וגם להרוויח טוב, אתם צריכים ללמוד שמאות רכוש במכללת פסגות.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support