המדריך לעסק: האם כדאי להיכנס לתחום האשראי החוץ בנקאי?

עסקים מתוחכמים, בוחנים באופן קבוע כיווני התפתחות חדשים. בכלל זה נמצאים כיוונים מיוחדים, דוגמת הצעת שירותי אשראי חוץ בנקאי. האם זה תחום שכדאי גם לכם להיכנס אליו?

נושא מורכב ודינאמי

תחום האשראי החוץ בנקאי היה תמיד בתמונה, לצד מקורות האשראי הבולטים כמו הבנקים. בשנים האחרונות מתרחשות לגביו תמורות רבות ומשמעותיות, שחלקן רגולטוריות וחלקן בהיבט של הביקוש לשרות כזה וסיבותיו.

באמצעות תוכנה לחברות אשראי חוץ בנקאי ועזרים נוספים, לא מעט עסקים מסוגלים להיכנס גם הם לתחום זה. האם זה כדאי, זו כבר שאלה אחרת. ראשית, ברור שזה לפחות עשוי להשתלם. הראייה לכך, הן החברות שפועלות בתחום זה לאורך זמן.

תפנית – כלי מרכזי לניהול

את הניהול השוטף של הפעילות, מובן שלא תעשו עם מחברת קטנה ועיפרון. פעילות כזו מחייבת תשתית מחשוב חזקה. תפנית תפתור לכם את האתגר ותעשה זאת באופן יסודי ואיכותי ביותר. מדובר על מערכת ERP אשר מותאמת מראש לדרישות המיוחדות של מגזרים עסקיים שונים. אם תשתמשו בגרסה עבור חברות אשראי חוץ בנקאי, תיהנו מפתרון שהוא בסט אוף בריד בתחום זה. להתאמה שלו מראש למגזר זה, יש חשיבות רבה. היא תחסוך לכם לא מעט כסף וזמן, אשר היו נדרשים לבצע התאמות כאלה בעצמכם. בנוסף, ההתאמות מבטאות ידע מקצועי שעדיין אין לכם בענף זה. עם תפנית, תוכלו להשתמש במערכת בתוך זמן קצר מאוד ולנהל דרכה במרוכז, את כל הדרוש לכם.

תהליכים שדרושים

במסגרת הפעילות המגוונת של חברת אשראי חוץ בנקאי, כלולות פעילויות מסוגים שונים. בכדי להדגים זאת, אלה כמה דברים שתפנית תסייע לכם לעשות:

ניהול פעילות ההלוואות – ראשית, תוכלו לנהל באופן מסודר ויעיל את תהליכי מתן ההלוואות, כולל הצמדה, ריביות וניהול בטוחות להלוואות, ניכיון אשראי, ניכיון צ'קים, פקטורינג ועוד. זאת תוך שימוש בשיטות הלוואה מסוגים שונים.

ניהול פיננסי – ניהול ספר ראשי, דו"חות כספיים, לקוחות וגבייה ספקים ותשלומים, תקציב ובקרה תקציבית.

ניכיון צ'קים – בהיבט זה, תוכלו לנהל מחירון אחיד, סכומי מינימום ומקסימום למימון, עמלות שונות (למזומן, דחוי, משולב) ועוד.

ארכיון דיגיטלי – תפנית תסייע לכם לנהל ארכיון דיגיטלי של מסמכים חיוניים. זאת, כולל שמירה, סריקת מסמכים בכמויות גדולות וכן אחזור נוח ומהיר.

המדריך לעסק: האם כדאי להיכנס לתחום האשראי החוץ בנקאי?

מומחיות

ידע מקצועי בתחום זה הוא דבר חיוני, שבלעדיו לא תוכלו להצליח. מדובר בנישה פיננסית מיוחדת בפני עצמה. לכן, זה הוא היבט שמחייב התעמקות ולהבטיח שאתם יודעים היטב מה שאתם עושים. כמובן, כדאי ומומלץ להסתייע לשם כך במומחים.

משאבים

אם אתם מתכוונים לספק לאנשים הלוואות, דרוש לכם קודם כל מלאי של ה"מוצר" עצמו. כלומר, כסף. יידרשו גם משאבים אחרים, כגון עובדים וכן משרדים וציוד עבורם.

לסיכום

בשורה התחתונה, כדאיות הכניסה לתחום כזה היא שאלה שאתם תצטרכו לענות עליה לבד. זאת, מאחר שהיא תלויה במצבכם, מטרותיכם ועוד משתנים רבים ומשמעותיים מאוד. מה שבטוח, הוא שתפנית תוכל להיות שם לצידכם אם תחליטו ללכת על זה והיא תקל על מימוש מקצועי של יוזמה זו.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support