כמה עולה להגיש תביעה על רשלנות?

נושאים של רשלנות רפואית, רשלנות בלידה, בניתוח באבחון ועוד – עולים לא פעם, בעיקר בנושאים בריאותיים הקשורים לגוף או לנפש. מי שנפגע על ידי צוות מטפל (של כול מוסד רפואי) מי שנפגע בטיפול פרטי, בטיפול נפשי או בכול מסגרת אחרת – יוכל להגיש תביעת רשלנות באמצעות הוכחת נזק ישיר פיזי או נפשי שנגרם לו. בכך אפשר לקבל פיצוי הולם שיעזור להתגבר על תוצאותיה של הרשלנות ולנהל את החיים שלאחר הנזק – טוב יותר.

אבל כיצד מגישים תביעת רשלנות?

תחילה נציין כי הגשת תביעה על רשלנות רפואית מתרחשת באמצעות ייצוג של עורך דין. עורכי דין שעוסקים בדיני נזיקין יכולים לסייע לתובעים להגיש תביעה נגד המוסד המטפל/ החברה או האדם שביצע את הטיפול הרשלני, תוך הוכחה כי נגרם נזק ישיר כתוצאה מהטיפול. על פי ההגדרה, רשלנות רפואית קורית בשל היעדר תשומת לב למי שנפגע, זאת על ידי צוות רפואי, גורם מקצועי או מטפלים – מה שמוביל לנזק משמעותי. עם זאת כדי לתבוע את הגורם, חשוב לבחור עורך דין מומחה בתחום.

אז כמה עולה להגיש תביעת רשלנות באמצעות עורך דין

בכול הנוגע לתמחור הייצוג העבודה והפעילות של המשפטן, עורך הדין יגבה את שכרו על פי מספר משתנים:

שכר טרחה

תביעת רשלנות רפואית מחייבת פעולות שונות שיבצע עורך הדין הנוגעות לבירורים, הגשת מסמכים לבית המשפט, איסוף ראיות והופעות בבית המשפט. במקרים כאלה יגבו מרבית עורכי הדין שכר טרחה בגבהים משתנים. שכר הטרחה יכול להיות שעתי או חד פעמי בהתאם למורכבות התביעה. בצעו השוואת מחירים בין מספר עורכי דין כדי לקבל הצעה טובה. אל תוותרו בדרך על עורך דין איכותי המנוסה בתחום.

מורכבות התיק

כפי שהזכרנו, בתיקי רשלנות רפואית יש צורך להוכיח את הקשר הישיר בין הנזק שנגרם לתובע – לרשלנות. לכן עבודת עורך הדין תהיה מורכבת יותר בתיקים שיחול קושי להוכיח את הקשר. במקרים של קושי ומורכבות, ישנו סיכון כי התביעה תדחה על ידי בית המשפט. לכן ייקח עורך הדין את הסיכון לדחייה בחשבון, מה שיבוא לידי ביטוי בעלות שכר הטרחה.

כמה עולה להגיש תביעה על רשלנות עידן בן אור

גביית אחוזים

ישנם עורכי דין שעוסקים בתביעות רשלנות ונזקין באופן מקצועי ומספקים ייצוג בתמורה לקבלת אחוזים מסוימים מהפיצוי שיקבל התובע. במקרים כאלה לא תתבצע גבייה של שכר טרחה, אלא קבלת התשלום באמצעות גביית 17 אחוזים עד 23 אחוזים מגובה הפיצוי. לעיתים ידרוש עורך הדין מקדמה מהלקוח על חשבון הסכום הסופי. במידה ושולם שכר טרחה, יקוזזו התשלומים המוקדמים מהתשלום הסופי לאחר הזכייה.

תשלום עבור חוות דעת מקצועית

מלבד התשלום עבור שירותיו של עורך הדין, ישנם תשלומים עבור אנשי מקצוע נוספים שיהיו מעורבים בתיק, כמו רופאים מומחים שיספקו חוות דעת רפואית אודות מצבו הפיזי או הנפשי של התובע. חוות דעת זאת תשפיע מאד על פסק הדין, והתשלום עליה נע המחירים של כמה אלפי שקלים, תלוי במומחה. לעיתים אפשר למצוא חוות דעת מוזלות יותר מרופאים מוסמכים ולא מומחים. מה שיוביל עלויות באופן משמעותי.

הוצאות בית משפט

אם אתם מגישים תביעה בקרוב, חשוב לקחת בחשבון גם עלויות אגרות בית המשפט, עלות פתיחת תיק, עלויות של חוות דעת נוספות מאנשי מקצוע הדרושים להוכחת הנזק ועוד. לכן יש להתכונן בהתאם לחוויה האינטנסיבית האמורה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support