אחרי הקורונה: האם אתם צריכים טיפול פסיכולוגי?

מגפת הקורונה היא לא רק מגפת בריאותית אלא גם נפשית. למעשה, בשנת 2020 ועם התפרצות המגפה נרשם זינוק של עשרות אחוזים במספר הישראלים שפנו לטובת קבלת טיפול נפשי, וזאת כחלק מההשפעות הדרמטיות של הנגיף על איכות החיים. הסגרים כמו גם אחוז ההדבקה הגבוה גרמו למאות אלפי ישראלים להיכנס לבידוד כפוי, ולמצוא את עצמם בסיטואציה לא מוכרת של חוסר ודאות. נוסף לכך, אובדן חיי אדם לצד אובדן היכולת להתפרנס הובילו רבבות לתחושות מצוקה קשות שהגיעו לידי ביטוי בהתקפי חרדה, חוסר אונים, התבודדות וכן חוסר יכולת לחזור לשגרה מתפקדת – גם לאחר שהסגרים הוסרו. זאת ועוד, מבוגרים שנדבקו בנגיף והדביקו אנשים אחרים מבלי שהם היו מודיעם לכך סובלים עד היום מתחושה של בושה וקושי בעקבות ההשלכות של הנגיף, ועל כן גם הם פונים לקבלת טיפול פסיכולוגי שנועד לסייע להתמודד עם התחושות הקשות, מתוך מטרה ליצור איכות חיים משופרת. חשוב להבין כי ההשפעות הנפשיות של הנגיף מהוות הזדמנות ליצירה של חוסן נפשי, וזאת באמצעות פנייה לעזרה מקצועית המתבצעת ע"י פסיכולוג.

כיצד תדעו האם אתם צריכים טיפול פסיכולוגי?

ראשית חשוב להבין כי קבלת טיפול פסיכולוגי בעקבות מגפת הקורונה הוא לא בושה. אם אתם חשים כי אינכם מצליחים ל לשגרת החיים לאחר הקורונה, סובלים מחרדות כלכליות, תעסוקתיות וכן מצוקה נפשית שאתם לא מצליחים לנתב ולהתמודד עמה, זה הזמן לפנות לקבלת טיפול אצל פסיכולוג שיכול לקבל אתכם באופן מידיי. אם אתם גרים למשל בראשון לציון, ניתן לאתר כיום בקלות טיפול פסיכולוגי בראשון לציון ופסיכולוג אשר מתמחה בטיפול נקודתי בבעיה או בבעיות מהן אתם סובלים, כל זאת מתוך מטרה ליצור מערך תמיכה נפשי שבמסגרתו גם אתם תוכלו לקבל את הסיוע לו אתם זקוקים. חשוב לציין כי ע"פ נתוני משרד הבריאות ישנה עלייה משמעותית באחוז הפונים לטיפול פסיכולוגי על רקע של דיכאונות אבל גם בדיקות תקופתיות אותן נדרש לבצע לטובת שלילת הימצאות הנגיף. על כן, חרדות כמו גם דאגות לצד תחושה בושה הן חלק בלתי נפרד מהחלמה נפשית, שתגיע לידי ביטוי גם ביכולת שלכם לסייע לעצמכם, לפני שהמצב הנפשי יוביל להשלכות דרמטיות על איכות החיים.

אחרי הקורונה: האם אתם צריכים טיפול פסיכולוגי?

טיפול פסיכולוגי – לא מה שחשבתם

אם המחשבה על טיפול פסיכולוגי מרתיעה אתכם, אתם לא לבד. רבים סבורים כי מדובר בטיפול ארוך טווח שמתבצע לאורך שנים רבות, אולם חשוב להבין כי בשנים האחרונות החלו פסיכולוגים להיעזר בטכניקות מתקדמות שמאפשרות להשיג תוצאות מעולות בזמן קצר. בנוסף, פסיכולוג מוסמך ובעל המלצות מוכחות בתחום ידע לבנות בעבורכם תוכנית טיפול פרטנית הלוקחת בחשבון את המאפיינים האישיותיים שלכם לצד הבעיות מהן אתם סובלים – החל מדיכאון, חרדה ועד הפרעת דחק פוסט טראומתית הנגרמת כתוצאה מאירוע טראומה שהתרחש בזמן תקופת הקורונה, כמו למשל אובדן של אדם קרוב שנפטר מהמחלה. טריגר כמו הודעה על אדם נוסף שנפטר כתוצאה מהנגיף עלולה להוביל להפרעת דחק כמו למשל רעידות, פלשבקים ודריכות ועל כן במסגרת הטיפול הפסיכולוגי תוכלו לקבל כלים שיסייעו לכם להתמודד עם מצב דחק כמו פוסט טראומה לצד מצבים נפשיים שמשפיעים על איכות החיים.

לסיכום, היכולת לקבל טיפול במסגרת של טיפול פסיכולוגי היא יכולה השמורה לכל אחד ואחת. הנושא של הבושה בפנייה כבר הוסר, ועדות לכך ניתן למצוא במספר הישראלים שהחליטו לא לתת לבושה להנחות אותם אלא ההבנה כי במסגרת הטיפול הפסיכולוגי ניתן בהחלט להגיע לתוצאות מעולות, כל זאת בליווי אישי מצד פסיכולוג שידע לספק לכם את המענה הנפשי לו אתם זקוקים  לאחר תקופת מורכבת וקשה כמו תקופת הקורונה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support