ספק ותשתית אינטרנט – למה עדיף לשלב יחד?

סיר ומכסה, חומוס ופיתה, ג'יי-זי וביונסה – יש דברים שפשוט הולכים טוב ביחד, ממש כמו שמספר לנו פרנק סינטרה בשיר המוכר שלו על אהבה ונישואים. וכמו הצמדים הללו, יש צמד טכנולוגי שנמצא כיום בכל בית בעולם ובוודאי בכל בית בישראל ואלו הם ספק ותשתית האינטרנט שלנו. האמת, רובינו בכלל לא מבינים מה ההבדל ביניהם וכשאנחנו מנסים להבין זה לרוב מביא למבוכה לא קטנה. הבעיה הגדולה מגיעה כשאנחנו צריכים להתקשר עם מי שיספק לנו את התשתית ואת הספק של האינטרנט כשלפעמים אנחנו בוחרים באותו נותן שירות לשניהם ולפעמים דווקא מפצלים את השירותים. אחת ולתמיד, בואו נעשה סדר בדברים, ננסה להבין מה המשמעות של כל אחד מהשניים ולהבין מה המשמעות של קבלת שירות כולל לעומת פיצול השירותים.

מהי התשתית?

נכון, מרביתנו חושבים שהאינטרנט הוא איזשהו גורם מסתורי שנמצא איפשהו באוויר, אנחנו לא יכולים לראות אותו או להבחין בו ואם נשלם סכום מסוים בחודש, אנחנו יכולים בפשטות להנות מהיתרונות הרבים שהוא מציע לנו. אז זהו, שהוא ממש לא מגיע משום מקום וכמו שכדי לקבל חשמל לבית צריך להתחבר לרשת החשמל המרכזית או שכדי שמים יזרמו לנו בברזים עלינו להתחבר לתשתית המים, כך גם קיימת תשתית ממשית של אינטרנט הכוללת לוחות תקשורת, חוטים וחיבורים למיניהם ועוד כל מיני רכיבים אלקטרוניים שקיימים בבניין או בבית הפרטי שלכם שלא נלאה אתכם יותר מדי לגביהם. זאת למעשה התשתית וישנן מספר חברות מרכזיות המספקות תשתיות אינטרנט כיום. לסוג ואיכות התשתית אגב ישנה השפעה גדולה על המהירות ואיכות הביצועים של האינטרנט. כאן נכנסים לתמונה ספקי האינטרנט כדוגמת ספק אינטרנט ITC. בואו נבין מה תפקידם.

מיהו הספק?

ספק האינטרנט הוא זה האחראי הלכה למעשה על העברת האינטרנט למכשירים שברשותכם כשהכל נעשה כמובן דרך התשתית אליה אתם מחוברים, בין אם התשתית ברשותו של הספק או שהוא שוכר אותה בשביל השימוש הביתי שלכם. נקח לדוגמא שוב את חברת ITC. הספק הזה למשל ידאג לכם לשירות כולל של אספקת האינטרנט וחיבור לתשתית שכן הוא עובד בשיתוף פעולה עם כמה תשתיות אינטרנט שונות. התוצאה מבחינתם תהיה אינטרנט עם ביצועים ברמה אליה אתם מצפים בשירות כולל אחד.

 מדוע לשלב בין השניים?

ובכן, אם בחרתם להתקשר עם תשתית וספק אינטרנט בנפרד, מעבר לתשלום הפחות נוח לשני נותני שירות שונים, במקרה של תקלה שהגורם לה כנראה לא יהיה ידוע לכם בתחילה, אתם תצטרכו להוות את החוט המקשר בין השניים על מנת לפתור אותה. חוות דעת על ספק אינטרנט ITC מראות שמשתמשים שבחרו בשירות הכולל נהנו קודם כל מחוויית אינטרנט מהירה ושוטפת יותר ללא תקלות ובנוסף קיבלו תמיכה מהירה ומרוכזת ממוקד תמיכה אחד שברשותו התמונה המלאה והברורה של כל מערך האינטרנט בבית.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support