נישואים אזרחיים בחו"ל: המדריך המלא

יותר ויותר זוגות מחליטים להתחתן בחו"ל, מסיבות שונות. אם אתם מתכננים להתחתן בחו"ל, המדריך הבא הוא בדיוק בשבילכם.

נישואים אזרחיים בחו"ל: זינוק במספר הזוגות שבוחרים בהליך אזרחי

מדינת ישראל היא כידוע מדינה יהודית ודמוקרטית, אולם אחד הנושאים שמעסיקים יותר מכל זוגות צעירים היא העובדה כי בישראל אין נישואים אזרחיים ומי שאחראי על הנושא היא הרבנות הראשית לישראל. לצערנו, זוגות רבים אינם יכולים לממש את ברית הנישואין מאחר ואחד מבני הזוג אינו יהודי או כאשר מדובר בזוגות חד מיניים. עם זאת, ניתן לראות מגמה מסקרנת שבמסגרתה גם זוגות יהודים בוחרים שלא להתחתן במוסד הרבנות, ובמקום זאת לערוך טקס חתונה בחו"ל. מדינות רבות בעולם מאפשרות לישראלים וליהודים לקיים טקס נישואין אזרחי,   כאשר מדינת ישראל מכירה במעמד החתונה ומאפשרת לזוגות לקבל מעמד של ידועים בציבור. מדובר בזכויות דומות מאוד לאלו של זוגות שנישאו דרך הרבנות, אולם בכדי לקבל את המעמד נדרש להגיש את המסמכים המאשרים את עצם קיום החתונה לגורמים כאן בישראל, כאשר כל המסמכים צריכים להיות חתומים ע"י נוטריון. מדובר בפתרון היחיד המאפשר לזוגות להירשם כאן בישראל כזוג נשוי, ובהתאם לכך לקבל את ההטבות את אותן הטבות וזכויות שמקבלים זוגות שבחרו להתחתן דרך הרבנות.

מה חשוב לדעת לגבי הליך החתונה בחו"ל?

אם בחרתם להתחתן מעבר לים, חשוב קודם כל לבדוק כי המדינה בה אתם מעוניינים להתחתן מוכרת כאן במדינת ישראל. מאחר ולכל מדינה יש את החוקים והנהלים שלה, רצוי ליצור קשר עם חברה מקצועית המתמחה בתחום של נישואין מעבר לים וזאת בכדי להגיע מוכנים ומאורגנים למעמד המרגש. כלל חשוב שאותו חשוב לדעת הוא הגעה למדינה עם תעודות שמעידות על הזהות שלכם ומאשרות כי אתם לא נשואים לאחר, כאשר את המסמכים הללו נדרש לתרגם לשפת המקור של המדינה בה אתם עתידים להתחתן וכן לוודא כי הטפסים חתומים ע"י עורך דין נוטריון. מדובר באישור חשוב שבלעדיו לא תוכלו להינשא, ועל כן חשוב לאתר בהקדם נוטריון בעל המלצות מוכחות אשר ילווה אתכם בתהליך ויאפשר לכם להגיע למדינת היעד כאשר אתם עם מסמכים מקוריים וחתומים. שימו לב כי לאחר החתונה תידרשו להציג את אישור הנישואין אותו קיבלתם לידי משרד הפנים, ולאחר מכן להירשם במרשם האוכלוסין כזוג נשוי. אולם, ישנם יוצאים מן הכלל ואלו זוגות חד מינים. לצערנו, עדיין בישראל אין מעמד לזוגות חד מינים שהתחתנו בחו"ל אולם עיריות רבות כאן בישראל לקחו את המושכות ומאפשרות גם לזוגות חד מינים שמציגים תעודות לקבל הטבות, כמו עיריית ראשון לציון, תל אביב והרצליה.

הכנות לקראת הטקס

לאחר שסיימתם את כל ההכנות הבירוקרטיות, השלב הבא הוא להתכונן לטקס. רצוי בהחלט לכתוב לעצמכם נדרים ולהעביר אותם האחד לשני תוך כדי הטקס כמו גם לבחון האם ניתן להתאים את אופי הטקס לאופי שלכם כזוג. זוגות רבים בוחרים להטיס את החברים ובני המשפחה, ועל כן במידה ואתם מתכננים טקס חתונה ולאחר מכן מסיבה רצוי ליצור קשר עם חברה מקצועית המתמחה בתחום של הפקת טקסי חתונה בחו"ל – לטובת תכנון של חתונה נוטפת סטייל המשלבת בין אלמנטים חילונים לבין אלמנטים של מסיבה. בכך, תוכלו גם אתם להצטרף לאלפי זוגות ישראלים שבוחרים שלא להתחתן דרך הרבנות אלא ליצור לעצמם את העתיד המשותף מחוץ למסגרת של הרבנות, ולקבל את אותן זכויות כפי שמגיע לזוגות שבחרו או נאלצו להתחתן תחת הרבנות הראשית לישראל. והכי חשוב – שיהיה במזל טוב!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support