5 טיפים לרכישת קלף מזוזה

לא בכל יום מחליפים קלף למזוזה. במידה ואתם צריכים להחליף, חשוב לבצע את הרכישה באופן נכון ורק דרך חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום. במדריך זה נציג 5 טיפים יעילים ופשוטים אותם תוכלו ליישם כבר עכשיו בתהליך הרכישה.

כך תרכשו קלף למזוזה ע"פ כללי ההלכה

קיבוע של מזוזה חדשה מהווה את אחד הרגעים המרגשים ביותר מבחינה רוחנית. אולם, חשוב מאוד לזכור כי לקלף אשר נמצא בתוך המזוזה תפקיד חשוב מאוד בכל הקשור לכשירות של המזוזה. חשוב מאוד לרכוש את המוזה דרך חברה אשר מתמחה בתחום, וזאת בכדי שתוכלו לוודא כי אתם רוכשים מזוזה איכותית אשר נבדקה כהלכה. רכישת מזוזה באתר  mezuza.co.il מאפשרת לכם לבצע רכישה מהירה ומבלי לצאת מהבית, במחיר מצוין ועם משלוח מהיר. לקלף חשיבות גדולה מאוד מבחינה רוחנית וכן בכל הקשור לתקינות של המזוזה, ולכן במידה ואתם צריכים להחליף את הקלף, להלן 5 טיפים ופרמטרים חשובים לצורך רכישה בטוחה וכשרה של קלף מזוזה:

 

גודל

את הקלף יש לרכוש בהתאם למוצא שלכם, וזאת בשל העובדה כי ישנם סגנונות כתיבה שונים ע"פ עדות – אשכנז, ספרד, חסידי וכו'. לכן, עדיף לרכוש מזוזה באורך של 10 ס"מ לפחות, כך שהקלף אותו תרכשו ייכנס במלואו. יש לקחת בחשבון כי מדובר בקלף עם צפיפות כתב גבוהה, ולכן הקפדה על כתיבה נאה וברורה יחסית היא חיונית בעת הרכישה.

5 טיפים -לרכישת קלף מזוזה

מחיר

טווח המחירים בעבור קלף מזוזה משתנה, בהתאם לשעות העבודה. למעשה, סופר סת"ם יכול לכתוב את הקלף בתוך כשעה וחצי עד שעתיים, בממוצע. לעיתים יש צורך לבצע הזמנה מראש של קלף ולכן מדובר בעלות כספית נוספת, לא כולל הגהה. חשוב להשקיע ולרכוש קלף איכותי, ולא להסתכל על המימד של המחיר בשל החשיבות הרוחנית של הקלף והעבודה הקפדנית אותה מבצע סופר סת"ם לצורך ביטול הקלף כפסול.

הגהה

בהתאם לסעיף הקודם, חשוב לוודא כי סופר הסת"ם ביצע הגהה לקלף, באמצעות שליחה של הקלף למקום מוסמך אשר ידע לספק לכם בדיקה מהימנה לקלף. מדובר בעלות כספית נמוכה, והיא הכרחית בעבור הבדיקה.

מזוזה כשרה

הקלף חייב להיות כתוב בידי סופר סת"ם אשר בקי בדיני ההלכה, כמו גם סופר אשר מנוסה ומקפיד על כתיבה ברורה ובאופן נכון. מומלץ לשוחח עם חברים ובני משפחה אשר קיבלו את השירות, וזאת בכדי שתוכלו לבצע רכישה בטוחה וכשרה ע"פ כללי ההלכה המחמירים בכל הקשור לכתיבת קלף.

עיטוף הקלף

מאחר ומדובר בקלף עדין במיוחד, חשוב לוודא כי אתם רוכשים קלף אשר הוא אטום באמצעות ניילון אשר נועד לשמור על האותיות ועל שלמותו של הקלף לפני שאנו מכניסים אותו לתוך המזוזה, כחלק בלתי נפרד מהשירות אותו אנו צריכים לקבל לפני רגע קביעת המזוזה.

כדאי לקרוא קניות בפיג'מה: לרכוש מוצרים מבלי לצאת מהמיטה

 

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support