עולם השתלות השיער: האם זה באמת משתלם?

גברים רבים אינם מרוצים מפרט כלשהו במראה החיצוני שלהם. לעיתים זהו פרט שלא ניתן לשינוי כגון גובה ולעיתים יש דווקא כן מה לעשות בנושא, למשל משקל יתר. אחד הדברים שהכי מטרידים גברים הוא עניין ההקרחה. קשה למצא נושא בו כולם תמימי דעים – הקרחה אצל גברים איננה רצויה. עד לפני שנים מעטות, לא היה ניתן לעשות הרבה בנידון. אז התחילו טיפולי השתלת השיער אבל הם היו יקרים ומסובכים. אפילו אצל מפורסמים שהפרוטה מצויה בכיסם הגיעו ניתוחים אלו לכדי כישלון שמתבטא בצלקות באחורי הראש.

כיום, ניתוחי השתלת שיער הינם יותר ויותר זמינים והטכנולוגיה השתפרה פלאים. יש גם כאלו שיוצאים מגבולות המדינה בשביל לחזור כשרעמה על ראשיהם. האם זה משתלם? ננסה לענות כאן.

האם כדאי ומשתלם להשתיל שיער בחו"ל?

השתלת שיער בחו"ל נעשתה מאד פופולרית. עד כדי כך זה פופולרי שהבדיחה אומרת שגברים שחוזרים מטורקיה נעצרים בנתב"ג מפני שהתמונה בדרכון לא מתאימה לפנים ולשיער במציאות… אחנו לא בטוחים אם זה מבוסס על סיפור אמיתי, אבל טורקיה היא אכן יעד עיקרי להשתלות שיער בקרב ישראלים. אם תרצו מידע ספציפי, תוכלו לבצע בירור על השתלת שיער בטורקיה, ולו כדי לדעת מה צפוי לכם.

השתלות השיער הישנות התבצעו בשיטה מאד מורכבת שכוללת הסרה של רצועת עור מהחלק האחרון של הראש והשתלה בחלקים דלילי השיער. זה גרם להצטלקויות שהיו מיועדות לכיסוי עם שיער. הבעיה היא שאם ההשתלה נכשלת, הפציינט לא יגדל גם שיער באחורי הראש ואז ישאר עם הצלקת חשופה.

את השיטה הזו החליפו בשנים האחרונות עם FUE או Follicular Unit Extension. בשיטה הזו מוציאים זקיקי שיער בודדים ממקומות עשירים בשיער ומשתילים אותם במקומות דלילים.

השיטה הזו דורשת הרבה זמן של עבודה סיזיפית מפני שמעבירים שערה אחר שערה. זו הסיבה שהפעולה עתירה בשעות עבודה של צוות מיומן ולכן גם יקרה יחסית.

עולם השתלות השיער האם זה באמת משתלם

הפתרון שבהשתלה

הפתרון שמוצע בהשתלות בטורקיה בא להוזיל משמעותית את הטיפול ללא פשרות באיכות. זה עובד כך: על כל הטיפול משלב הקבלה מפקח רופא מומחה. בזמן ההשתלה עצמה, אותו רופא נמצא בהשתלה וזמין אך הוא איננו האדם היחיד שעוסק בה. ההשתלה אורכת שעות ארוכות ומי שמבצע אותה הם עובדים רפואיים. עלותם בטורקיה זולה יותר וזה מוזיל את עלות הטיפול. בארץ, לא ניתן לטפל כך בגלל רגולציות ותקנות שונות שאינן מתאימות לטכנולוגיה הזו של השתלה.

החיסכון בכסף יכול להיות עצום, תלוי בכמות השערות המושתלת, מדובר על הבדל של עשרת אלפים ש:ח או יותר. יש לציין שבטורקיה קיימים רופאים מצוינים שעובדים בשוק הפרטי. השתלות שיער הן מאד נפוצות שם ואותם רופאים והצוות איתם הם עתירי ניסיון בנושא.

רבבות הישראלים שבצעו כבר השתלת שיער בטורקיה יכולים להעיד על הצלחה ועל החיסכון הניכר בכסף.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support