ייפוי כוח מתמשך: כמה זה יעלה לנו?

מצד אחד ייפוי כוח מתמשך הנו נוהל חשוב שמסייע לאנשים רבים להמשיך שגרת חיים ללא דאגות ולצד הידיעה החשובה שהאינטרסים שלהם נשמרים לכל אורך הדרך, אך מצד שני מדובר בשירות יחסית יקר, ולו כי ההתנהלות מצריכה מעורבות של עו"ד שהוסמך באופן פרטני לעמוד במשימה ושעבר הכשרה מתאימה. אז כמה בדיוק השירות עולה ומהם המשתנים שמשפיעים על גובה המחיר? להלן מידע מקיף בנושא:

סכום מינימלי

באופן כללי לשכת עורכי הדין קיבלה החלטה לקבוע תעריף מינימלי עבור הכנת ייפוי כוח מתמשך, ולו בכדי לעשות סדר בתחום בו שלל משתנים משפיעים על גובה המחיר. המסמך קובע ששכר הטרחה המינימלי עבור שירות שכולל עריכה והחתמה הנו 5,000 ש"ח, ואילו עלות שכר הטרחה עבור זוג היא פי אחד וחצי – 7,500 ש"ח. עם זאת, בהחלט ניתן למצוא סכומי טרחה יותר גבוהים, ולו כי מדובר בעריכת מסמך אישי, כך שאין מדובר בשירות קליל שכולל פעולת "העתק הדבק", אלא שלל הסעיפים מותאמים באופן אישי – בהתאם לרצונות, העדפות וצרכים אישיים. תוכלו למצוא את כל המידע על ייפוי כוח מתמשך באתר הבא.

ראשית התייעצות

האם 5,000 ש"ח הנו סכום גבוה? ובכן כן ולא, הכול יחסי ותלוי בנסיבות. מצד אחד מאוד ייתכן שמסמך זה כלל אינו רצוי, ועל כן הרבה פעמים שווה לשלם רק עבור התייעצות עם עורך דין, בכדי שזה יסייע להבין האם ניתן להימנע מאותו מסמך ולמצוא פתרון חלופי (ויותר זול). בהנחה ועורך הדין לא ימליץ על כך, הרי שההוצאה מתגמדת, אך אם עורך הדין כן ממליץ לערוך את המסמך, הרי שההוצאה גדלה – משלמים הן עבור הייעוץ והן עבור שירות הייפוי.

הוצאה כלכלית

כפי שציינו הכול יחסי, וזאת כי גם אם יש להוציא כמה אלפים, מדובר בפעולה מאוד חשובה, ופה אנו מבקשים להרחיב: בלא מעט מצבים אנשים אינם יכולים לקבל החלטות הרות גורל אודות מצבם – הן אודות מצבם הבריאותי והן אודות מצבם הכלכלי, ועל כן מיופה כוח תופס פיקוד, כאשר טובת המייפה וההנחיות המדויקות מנחות את הליך קבלת ההחלטות. כך למשל אם אדם לוקה בדמנציה ויש ברשותו עסק פעיל, מיופה כוחו מקבל את המושכות וממשיך להוביל העסק למקום רווחי, כך שגם אם על מנת ליישם זאת נדרשים לשלם כמה אלפים בודדים, הרי שבראייה לטווח ארוך ללא ספק מדובר בהוצאה מניבה וחשובה.

משווים ובוחרים

לסיכום נציין שייפוי כוח מתמשך אינו מוצר מדף, ועל כן רצוי להשוות מחירים בין כמה עורכי דין, וזאת כי המשחק עם התעריף בהחלט קיים, ואינו בהכרח מעיד על איכות התוצאה. בכול אופן חובה שהתהליך יהיה אישי – מותאם לסך הצרכים של הלקוח ומשקף את ראיית עולמו. עוד רצוי לדעת שהתהליך אורך לפחות כ10 שעות, כך שעניין העלות מתחיל לקבל פרופורציות.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support