כשאנו קונים מצבה, אנו נמצאים במצב רגשי עדין ושברירי. מי שרוכש מצבה עושה זאת בדרך כלל עבור בן משפחה או אדם קרוב, תוך הבאתו לקבורה. על פי החוקים בישראל כל אדם זקוק לקבורה ראויה: לכן המוסד לביטוח לאומי ישלם את הוצאות הקבורה והשירותים הדרושים עבור כול מי שנפטר בארץ ונקבר בה. ובכול זאת יש את מי שירצה להקים מצבה מפוארת או נכונה יותר בעיצוב שלה עבור אדם קרוב, הן בשל הצורך לפאר את חייו של המת והן בשל הצורך להותיר זיכרון אומנותי של הנפטר.

במה תלויות העלויות של המצבה?

עלויות המצבה ירכבו בדרך כלל מסוג האבן או השיש שיבחרו על ידי הקרובים להקמת המצבה, כמו גם בהתאם לעלויות הבנייה וההקמה. עוד תקבע העלות על פי התיקון והתחזוקה שידרשו בעתיד וביחס ליוקרה שמציע עסק לבניית מצבות. כדי לבחור נכון כדאי לעיין בתמונות של מצבות לפני שאתם פונים אל אנשי המקצוע ולהבין איזו מצבה תתאים לחזון שלכם ולרצונות של הנפטר.

אבל כיצד חוסכים כסף בקניית מצבה? הנה מספר דגשים יעילים:

בוחרים אלמנטים שאינם יקרים

כדי לבנות מצבה בעלות נמוכה, מומלץ להתמקד במבנה פשוט ובבחירת אבנים פשוטות. אבנים 'פשוטות' הן בדרך כלל אבנים ירושלמיות, ולא אבני גרניט יקרות. כשאתם נמצאים אצל איש המקצוע שעוסק בבנייה: חשוב לקבל רשימה עם מחירים של אבנים ולהכיר כול אבן בהתאם לתכונות שלה ולעמידות שלה. בכך ניתן לחשב את העלויות העתידיות של תחזוקה ושימור המצבה.

כך תחסכו כסף בקניית מצבה עידן בן אור

עיצוב פשוט יותר

בכול הנוגע למצבות, מדובר בקונסטרוקציה של ממש שכוללת בחירת אבנים וחומרים נוספים כמו אגניות רכבת/ כיתוב מסוים/ אלמנטים מעוצבים/ עצים מיוחדים / תוספות מברזל/ יצירת מעמד לנר מזכוכית ועוד. בכך מצבות יכולות להגיע למחירים של עשרות אלפי שקלים! במידה ותרצו עיצוב מורכב ומרובה אלמנטים. כדי להוזיל עלויות, כדאי לשמור על פשטות – מה שיכול להיות אטרקטיבי במידה ותבחרו מרכיב מצבות מקצועי שיודע כיצד לעצב את המצבה בצורה אלגנטית, ללא עלויות מיותרות.

השוואת מחירים

כיום ישנם לא מעט ספקי מצבות שכול אחד מהם מספק חומרים וכוח אדם עבור בניית מצבות בבתי עלמין שונים בארץ. כדי לבחור איש מקצוע שיבצע עבורכם את העבודה בעלות נוחה – רצוי לבצע השוואת מחירים בין מספר אנשי מקצוע באזור שבו אתם גרים, או באזור של בית העלמין בו נקבר האדם הקרוב. בדקו מה האיכות של החומרים שעמם נעשית הבנייה ובהתאם לכך בחרו באיש המקצוע.

חשוב לדעת כי באמצעות קבלת הצעות מחיר במייל ושיחה טלפונית אינפורמטיבית – תוכלו לבצע השוואת מחירים בקלות מבלי לצאת מהבית.

תחזוקה ושירותים

שימו לב! מלבד בניית המצבה עצמה תידרש מידי 7-8 שנים תחזוקה של המצבה. לכן חשוב לבדוק כמה עולים שירותים כאלה. התחזוקה כוללת ניקיון של האבן ושל שאר אלמנטים על ידי שטיפה בלחץ מים, תוך חידוש האבן וחידוש הטקסט על המצבה. באמצעות בחינת מחיר הקמה והשוואת מחירי של שירותי תחזוקה – תוכלו להוזיל עלויות באופן משמעותי! בהצלחה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support