איך בוחרים ויטמינים ותוספי תזונה טבעיים?

בחירה של ויטמינים כמו גם תוספי תזונה צריכה להתבצע בהתאם למספר פרמטרים. מהם? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

רכישה של תוספי תזונה וויטמינים: היזהרו מחיקויים

בעשור האחרון נרשם זינוק של עשרות אחוזים ברכישה של תוספי תזונה כמו גם ויטמינים, בעיקר בשל העלייה במודעות בכל הקשור ליתרונות של תוספי התזונה בשגרת החיים והתזונה של כל אחד מאיתנו. למעשה, כיום ניתן לבצע רכישה של תוספי תזונה מבלי לצאת מהבית, בהתאם לצרכים שלנו. אולם, לא פעם אנחנו נופלים בפח בעקבות רכישה של תוספי תזונה מזויפים אשר יכולים להוות גם סכנה לבריאות. בכדי להימנע מכך, השלב הראשון והחשוב ביותר הוא לאתר חברה מקצועית המתמחה בתחום, והיא בעלת המלצות מוכחות ובעלת אישור למכור תוספים כמו גם ויטמינים מטעם משרד הבריאות, כמו חברת הומאוטריט לאב הנחשבת לאחת החברות המובילות בענף. מדובר בפרמטר חשוב מאוד, וזאת בשל העובדה כי תוספי תזונה מזויפים עלולים להוביל לתופעות חמורות ואף לבעיות רפואיות מורכבות, ועל כן השלב הראשון בו נדרש להתמקד הוא איתור של חנות מתמחה המספקת לכם תוספים איכותיים שנבדקו ואושרו לשימוש.

התאמה מדויקת לצרכים באמצעות ליווי מקצועי

אם זו פעם ראשונה שאתם רוכשים ויטמינים ותוספים, חשוב להבין כי הרכישה צריכה להתבצע בהתאם לצרכים שלכם ולחוסרים. כדי שתדעו בדיוק למה אתם זקוקים, מומלץ לבצע בדיקת דם אצל הרופא ובהתאם להמלצתו לבצע את הרכישה, כך שלא תגרמו למצב שבו לדוגמא אתם צורכים תוספת מיותרת של מינרל או ברזל. לאחר שאיתרם חנות מובילה לצורך רכישה, השלב הבא הוא לקרוא את הרכיבים. חשוב להבין כי המרכיב הראשון אשר מצוין על גב האריזה הוא לרוב המרכיב הדומיננטי, אולם ישנם מרכיבים נוספים שיכולים לעיתים אפילו להזיק לכם – כמו ריכוז גבוה של סוכר לדוגמא. רבים מעדיפים לבצע רכישה של תוספי תזונה עשויים מ"חומרים טבעיים בלבד" אולם לא פעם מגלים כי בתוך התוספים ישנם צבעי מאכל או חומרים משמרים. על כן, אם אתם לא מכירים את אחד הרכיבים הקלידו אותו בגוגל, כך שתוכלו לדעת בדיוק מה אתם מכניסים לגוף ומהי ההשפעה.

בדיקה לגבי היצרן

החוק במדינת ישראל קובע כי על כל אריזה של תוסף תזונה צריך להיות מצוין שם היצרן. בדקו כי היצרן אשר מייצר ומשווק את התוספים באישור של משרד הבריאות. נוסף לכך, חשוב לוודא כי אתם רוכשים את התוספים באריזתם המקורית וכי מצוין תוקף לשימוש, זאת בכדי שתוכלו להשתמש בתבונה בתוספי התזונה ובמינרלים. לסיכום, רכישה של תוספי תזונה וויטמינים מהווים מוצר משלים בעבור תזונה מאוזנת ושמירה על אורח חיים בריא. באמצעות הצעדים אותם הצגנו לכם כעת תוכלו להיות רגועים כי אתם מבצעים רכישה חכמה ומדויקת לצרכים שלכם, בהתאם לבדיקות רפואיות אותן ביצעתם מראש.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support