ממש עתה נגמר לו עשור ואתם מוזמנים ליישר קו מבחינה כלכלית, להכיר מעט יותר לעומק כ 10 מיסים שונים, כי גם אם אתם חושבים שמיסים אלו אינם נוגעים אליכם, הם עדיין חלק מהותי מהחיים והם עדיין עשויים להשפיע – לטוב או לרע. מכאן שאם לא מחפשים הפתעות, וכן מבקשים להתנהל בקפידה, אתם מוזמנים לערוך היכרות עם עשרת המיסים הבאים:

  1. מס רכישה – כל מי שרוכש זכות מקרקעין מחויב לשלם מס רכישה, כאשר הערך מתעדכן אחת לשנה. פה ראוי להכיר שיש אוכלוסיות שזכאיות לקבל הנחה. מידע מקיף על מס רכישה ניתן למצוא במגוון אתרים ייעודיים, קרי האתר כל זכות, אתרים שבין היתר מציעים סימולטור שמסייע לקבוע את גובה המס.

 

  1. מיסוי חברות – מס זה משלמות החברות אחת לחודש, ולרוב המס משולם במקדמות השנתיות.

 

  1. מיסוי הייטק – בניגוד למה שנהוג לחשוב, מס זה נועד לסייע לעסקים חדשים וקטנים, וזאת כי הוא מהווה תמריץ – מזרים לשוק שלל מוצרים ועסקים חדשים, ואכן הוא סייע להקים מגוון מיזמים, בעיקר בתחום ההייטק.

 

  1. מס פרוגרסיבי – בשיטה זו ככול שההכנסה עולה כך המס עולה – מדובר בשיטת המיסוי המקובלת בארץ. מכאן מי שמרוויח מתחת ל5,000 ש"ח אינו צריך לשלם מס ומי שמרוויח מעל ל30,000 ש"ח ישלם מעל ל40%.

 

  1. מס רגרסיבי – בשיטה זו ככול שיש יותר הכנסות כך המס יורד, עובדה שמרחיבה את פערי ההכנסה והופכת את המס לנדיר ולא הוגן.

 

  1. מס רכוש – למרות שהמונח מאוד מוכר, מדובר במס די נדיר. כמו כן, כיוון שקשה לאמוד שווי של רכוש המס בעיקר מוטל באמצעות ארנונה – בהתאם למיקום ולגודל הבית.

מיסים

 

  1. מס פיגוביאני – מס זה ייתכן שאינו נוגע לכם, אך ללא ספק יש לו שם מעניין, ועל כן בפעם הבאה שמישהו יזרוק את המונח "מס פיגוביאני" לאוויר, תדעו שמדובר במס שמיוחס לפעילות מסחרית שמייצרת עלות שלילית חיצונית, כזו שבין היתר משפיעה על הסביבה או על צד שלישי.

 

  1. מס ערך מוסף – מס ערך מוסף אולי אינכם מכירים, אך מע"מ אתם בהחלט כן מכירים, ופה נציין שמדובר באותו הדבר. מס זה חל על מרבית המוצרים, כולל מוצרים מיובאים, ונכון להיות ערכו עומד על 17% (לאחר שבשנת 2015 חלה הפחתה). כמו כן, מס זה אינו חל על ירקות, פירות, שירותים שניתנים לתושבים זרים וסחורות שמיועדות לייצוא. עוד נציין שחישוב מע"מ עבור סחורות מיובאות כולל מס קנייה, עלות מכס ומגוון היטלים משלימים.

 

  1. מס ריבוי דירות – מבצעים עסקאות נדל"ן? חשוב שתדעו שמשנת 2017 מי שמחזיק בשלוש (או יותר) דירות מגורים עליו לשלם מס ריבוי דירות, כאשר מטרת המס להוזיל את מחירי הדיור.

 

  1. תכנון מס – פה אין מדובר בעוד סוג של מס, אלא בהליך תכנון שנועד לחסוך לחברה ולאדם הפרטי הוצאות רבות, ולו באמצעות משחק עם פרשנויות ותכנון מושכל שיוביל לתשלום מס כמה שיותר מזערי.

 

מכאן שבין אם סך המיסים רלוונטיים עבורכם ובין אם לא, עדיין חשוב להיות מעורים במיסים השונים וכמובן לערוך תכנון מושכל גם במסגרת מעקב אחר ההוצאות החודשיות – בהצלחה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support