דירה למכירה בתל אביב: המדריך לבחירת דירת החלומות

ללא כל ספק, להיות הבעלים של דירה בתל אביב זה דבר מעולה, ככה זה שמדובר בנקודה הנדל"נית החמה ביותר בארץ. המיקום המושלם בלב המדינה, נכסים שערכם עולה בהתמדה ותמיד קל להשכיר ולמכור וסביבה אורבנית תוססת. לא פלא שיותר ויותר אנשים עושים מאמצים גדולים על מנת להיות הבעלים של נכס בתל אביב. עם זאת חשוב לדעת לעשות את זה נכון. בבחירת הדירה התל אביבית שלכם כדאי מאד שתקחו בחשבון את הפרמטרים החשובים שיקבעו האם בידיכם נכס טוב ומניב או דווקא כזה שלא היה שווה כל כך להשקיע בו. בדיוק בשביל זה יצרנו בעבורכם מדריך מזורז אך מקיף שיכול לעזור לכם בצעד החשוב.

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן

ישנה איזושהי הנחה מוטעית שרבים מאמצים (במיוחד כאלה שחיים מחוץ לגוש דן), שכל נכס בתל אביב הוא נכס טוב. זו כמובן טעות. בבחירת דירה למכירה בתל אביב, חשוב מאד לוודא שבמיקום שבחרתם, עולה ערך הדירות בהתמדה. נסו לברר מה מצב השכונה: האם מתוכנן בקרוב שיפוץ ושדרוג סביבתי, האם יש פרויקטי בנייה חדשים באופק או מרכזים מסחריים שייבנו בעתיד. דברים כאלו כמובן יעלו את ערך הדירה בעתיד. מצד שני, דברים כמו אחוזי פשיעה גבוהים במקום מסוים או חוסר נגישות לתחבורה ציבורית וצירים מרכזיים, בהחלט יפגעו בערך הדירה. שימו לב שאתם לוקחים את כל הדברים האלה בחשבון.

מצב הדירה

עוד תפיסה שגויה בעולם הנדל"ן התל אביבי היא שנכסים בתל אביב ובעיקר במרכז ודרום העיר, הם באופן טבעי ישנים יותר ומושקעים פחות. זה כמובן נכון לגבי חלק מהדירות הקיימות בשוק, אך חייבים לשים לב כי לא מדובר מוזנחת יתר על המידה, שכן קיימות יותר מדי דירות כאלה. בררו לפני הרכישה האם נעשו שיפוצים, נסו להבין את מצב התשתיות בדירה ואספו מידע לגבי אפשרות לפרויקט תמ"א עתידי מצד העירייה. אם קניתם דירה לצרכי השקעה ואין ברצונכם להוציא כספים רבים על שיפוצים, נסו לקבל תמונת מצב משוכרים פוטנציאליים על מידת ההתעניינות בדירה להשכרה ואם זה יהיה פשוט ומהיר יחסית למצוא לכם שוכרים.

דירה למכירה בתל אביב: המדריך לבחירת דירת החלומות

מחיר

זה נכון, נדל"ן בתל אביב הוא יקר, ככל הנראה מהיקרים מהארץ. עם זאת, זה ממש לא אומר שזה בסדר לקנות דירה במחיר מופקע. מוכרים רבים נוטים לנצל את היעדר הפיקוח ותמימות הקונים ונוקבים בתג מחיר גבוה משמעותית מממוצע הדירות באזור ולעתים רבות משווי הדירה עצמה. מומלץ בהחלט לעשות בירור מקיף לפני שלב הרכישה ולהשוות מחירים בין לפחות 5 דירות שונות באזור. סוכנויות נדל"ן ומתווכים ישמחו כמובן לעזור ולתת לכם תמונת מצב על שווי הנכסים בשכונה בה אתם מעוניינים. בכל מקרה, הקפידו לבדוק את המחיר לעומק, גם אם אתם בטוחים במאה אחוז שנפלתם על "מציאה".

אופציות לעתיד

לכל דירה בתל אביב ישנו סטטוס שונה. ישנן כאלה שיקבלו אישור לבנייה נוספת ושיפוץ, כאלו שהן מועמדות לפרויקט תמ"א של פיתוח עירוני וכאלה שלא ניתן לערוך בהן שינויים. את הדברים הללו בהחלט מומלץ לקחת בחשבון, בוודאי אם אתם עדיין לא יודעים לגמרי לאיזו מטרה את רוכשים את הדירה. נסו להבין האם הדירה הפוטנציאלית שלכם יכולה להניב לכם יותר אם תחלקו אותה, האם שיפוץ יהפוך אותה לאטרקטיבית יותר בעתיד להשכרה או מכירה או האם בכלל עדיף להשאיר אותה כך כמו שהיא. בכל מקרה, מומלץ מאד לבקשה מהעירייה פרטים מלאים ככל שניתן לקבל על הנכס ועל ההיסטוריה שלו.

כדאי לקרוא: לשדרג את הבית במינימום הוצאות: ככה עושים את זה!

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support