מחשבים מסלול מחדש: כך תעקבו אחרי ההוצאות החודשיות שלכם

מה עושים משפחות, זוגות או יחידים, אשר מעוניינים לנהל מעקב אחר ההוצאות שלהם בכדי לחסוך כסף? אלה כמה אפשרויות בולטות, שעומדות לרשות כולם:

אתר הבנק

רעיון טוב ולא רק בהקשר זה, הוא להתחיל תמיד מבדיקה של אמצעי עזר שייתכן שכבר יש ברשותכם. כלי אחד כזה שזמין לכולם, היא גישה לאתר הבנק. האפשרויות שמציעים הבנקים בנושא זה, כוללות גישה מהירה למידע על המתרחש בחשבון, יכולת לסנן את המידע לשם התמקדות והצגה נוחה יותר (למשל הצגת ההוצאות בלבד).

התראות בזמן אמת

ניתן להירשם בבנקים לשירות התראות ב-SMS, בעזרתו תקבלו הודעות שימושיות שונות. למשל, הודעה על ירידת היתרה בחשבון מתחת לסף מוגדר, הודעה על משיכה מכספומט מעל סכום מסוים או הודעה על שיקים שחזרו. בנוסף, ניתן לקבל כמובן מידע משלים משמעותי, דוגמת עדכון כאשר נכנסת משכורת.

גיליון אלקטרוני

עוד כלי שנמצא אצל רובנו הוא גיליון אלקטרוני, כאשר “אקסל” של חלונות היא הדוגמא הידועה ביותר. גם אם משתמשים בכלי עזר מתקדמים שונים למעקב הוצאות, יש לעתים צורך לבצע חישובים מיוחדים שונים, שלא ניתן לבצע בכלי שלרשותך. גיליון אלקטרוני מספק אפשרויות רבות, ליצור מנגנוני חישוב כאלה ודי בקלות. יותר מכך – הוא מאפשר להמחיש את המצב בעזרת גרפים שונים, שנוצרים אוטומטית על בסיס הנתונים שבגיליון.

תוכנות עזר

יש תוכנות רבות שמסייעות בניהול כספי, כולל כמובן ניהול ההוצאות, הן שבוצעו והן העתידיות. חלקן זמינות בסמארטפונים (“אפליקציות”) והדבר שימושי בשוטף, כאשר נמצאים בדרכים. עם זאת, עבודה אינטנסיבית על תכנון פיננסי, עשויה להיות נוחה יותר ממחשב שולחני וחלק מכלים אלה זמינים בגרסאות לסמארטפון וגם ל-PC.

הוצאות באשראי

הוצאות באשראי עשויות לסבך מעט את העניינים. ראשית, מאחר שהן מוצגות בחשבון הבנק כ”קופסא שחורה”, שדורשת עוד התעמקות בכדי להבין ממה מורכב כל צבר תשלומים באשראי. שנית, מאחר שמדובר פעמים רבות בסכומים משתנים. עזרים לנושא זה, עשויים להיות זמינים באתרי חברת האשראי והבנק.

ניהול מזומן

למרות שהשימוש במזומן הוא לרוב מצומצם יחסית לשאר ההוצאות, עדיין מדובר בסוג הוצאות קבוע למדי. מאחר שזו הוצאה בגובה משתנה ופעמים רבות גם לא נשמר לגביה מידע (כקבלה), היא דורשת יותר התעמקות.

הערה לגבי הוראות קבע

גם הוראות קבע חשוב לבדוק. מחד, הן מספקות “ראש שקט” מבחינת העובדה שלא שוכחים לשלם (וכך חוסכים קנסות) ושהתשלומים מבוצעים אוטומטית ובזמן קבוע. מאידך, גם בהוראות קבע נופלות מדי פעם טעויות ומתבצעים חיובי יתר.

סיוע ממומחים

לעתים, בעלי עסקים קטנים ואף משפחות, נזקקים לעזרה לגבי ניהול ההוצאות. יכולים לסייע בכך מומחים שונים, כמו גם גופים דוגמת עמותת “פעמונים”.

לסיכום

יש כיום עזרים רבים, שמסייעים להתעדכן ולנתח את ההוצאות החודשיות. שימוש חכם בהם, יבטיח שתישארו עם “האצבע על הדופק” ויסייע להתנהלות כספית יעילה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support